• ROK SZKOLNY 2019/2020

• * KONKURSY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Ireny Zimnej podejmuje wiele działań mających na celu aktywizację uczniów. W lutym b.r. uczniowie mogli wziąć udział w dwóch konkursach. Pierwszy na nazwę sklepiku szkolnego, drugi na ułożenie rymowanki „ Rusz głową”.

W pierwszym konkursie wzięło udział 56 uczniów. Autorem nazwy, która wygrała jest Katarzyna Wisłocka, uczennica klasy szóstej. Za nazwę Żuczek otrzymała nagrodę – bon o wartości 20 zł, do wykorzystania w szkolnym sklepiku. Gratulacje dla Kasi.

Drugi konkurs pod hasłem Rusz Głową polegał na ułożeniu rymowanek zachęcających do nauki przedmiotów szkolnych. Wygrała Wiktoria Węglewska z kl. V, drugie miejsce zajął Jakub Sebzda z kl. V, trzecie miejsce zajął uczeń klasy VI – Antoni Kaczmarek. Dla wszystkich uczestników SU ufundował nagrody.

Gratulacje

* Zgaduj - zgadula - konkurs SU

Samorząd Uczniowski zakończył akcję Góra Grosza, która znalazła wśród uczniów akceptację i zrozumienie. Zebrano "górę" monet i  ogłoszono konkurs - ile mogą ważyć zebrane pieniążki. Do 16.01.2020 r. można" na oko" oszacować wagę i zapisać  na kartkach przygotowanych przez SU. Ogłoszenie wyników konkursu 17.01.2020 r.

Powodzenia

* GÓRA GROSZA

Szanowni rodzice, drogie dzieci!

W tym roku nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji "GÓRA GROSZA". Celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom, które nie wychowują się w swojej rodzinie! Zbieramy monety od 1 gr do 5 zł.

Opiekun SU- Irena Zimna

* CO ROBIMY?

* RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

SKŁAD RADY  SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Przewodnicząca:          Natalia Kołodziejczyk, kl. VII

z-cy przewodniczącej: Sandra Kołodziejczyk,  kl. V

Igor Szewczyk,            kl. VIII

Sekretarz:                   Magdalena Rębas,       kl. V

Katarzyna Wisłocka,      kl. VI

Członkowie:

Amelia Kwiatkowska, Marika Lorent, Nikola Socha, Marcel Czyż, Julia Kwiatkowska, Nikodem Wasilewski,Wiktoria Węglewska, Antoni Kaczmarek, Zuzanna Potaczek, Dżemalije Mehmedov, Emilia Mehmedov, Hanna Juszczak, Lena Biskupska, Joanna Florczak, Zuzanna Kamińska, Milena Kiełducka, Mikołaj Nowak, Magdalena Szewczyk.

* WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 1 października 2019 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Prawo do głosowania mieli uczniowie klas III-VIII, nauczyciele oraz pracownicy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łasku. Każdy uprawniony do głosowania miał prawo do oddania  3 głosów.

Nad głosowaniem czuwała Komisja Wyborcza w składzie: przewodnicząca komisji – Karolina Rębas (opiekun SU), przedstawiciel klasy 6 – Zofia Kawecka, przedstawiciele klasy 7 – Wiktor Serek i Karol Czaja.

Opiekun SU – Karolina Rębas