• ROK SZKOLNY 2017/018

• Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Łasku

Dnia 30 maja 2018 r w Szkole Podstawowej w Łasku  odbyły się obchody Dnia Dziecka. Rozpoczęły się od prezentacji  działań profilaktycznych przygotowanych przez uczniów i wychowawców. Celem tych działań jest, aby uczeń  miał  poczucie przynależności do klasy,  potrafił współpracować, działać na rzecz klasy,  prawidłowo porozumiewać się, okazywać szacunek, życzliwość, postępować zgodnie z normami społecznymi,  potrafił bezkonfliktowo rozwiązywać problemy.

Następnie odbyło się krótkie spotkanie informacyjne w celu wyjaśnienia wszystkich  zadań związanych z marszem na orientacje. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, których opiekunem był nauczyciel. Każda grupa miała zadania do wykonania – dojście do każdego punktu na mapie, ułożenie zwrotki piosenki o wakacjach i hasła grupy. W imprezie brali udział członkowie ZITRIN-u -: Marzena Sobieraj, Anna Sebzda, Barbara Rażniewska, Bernadeta Serek. Panie dzielnie rywalizowały z grupami uczniowskimi wspieranymi przez nauczycieli. Po zakończeniu marszu wszyscy spotkali się na kiełbaskach i lodach. Podsumowaniem dnia było odśpiewanie ułożonej zwrotki piosenki i odczytanie hasła. Wszyscy wspaniale się bawili i zgodnie stwierdzili, że ruch i wspólna zabawa to najlepsza sprawa.

Festyn „ Wesoła Jesień”

W środę , 18 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Łasku w odbył się środowiskowy festyn Wesoła Jesień. Impreza odbywa się już od wielu lat i cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Uczniowie szkoły zabawiali gości występami teatralnymi, tańcem i piosenką. Spektakl „O Żółtym kapturku” wszystkich rozśmieszył, a występy zespołów tanecznych  Golden Stars, No Name, Squad rozbawił. Po części artystycznej była możliwość skosztowania pysznych potraw jesiennych, ciasta i hod – dogów przygotowanych przez rodziców. Swoją obecnością zaszczyciła nas   Pani Aniela Banaś – przewodnicząca Rady Gminy, radni – Grzegorz Pawlak, Sebastian Czyż,  Marian Osubniak, dyrektor GOK w Bierzwniku -  Pan Władysław Wajda oraz Pani  Danuta Lorens   z Nadleśnictwa Bierzwnik, kótre ufundowało nagrody do konkursu powiatowego JESIEŃ W KADRZE . Podsumowaniem festynu było nagrodzenie uczestników Powiatowego Konkursu Fotograficznego Jesień w kadrze oraz konkurów szkolnych Dary jesieni i Pani Jesień.

Wyniki powiatowego konkursy fotograficznego JESIEŃ W KADRZE, opiekun Pani Aneta Pilipaka:

KL. 1-3

1 miejsce – Magdalena Rębas, kl. 3, SP. Łasko

2 miejsce – Filip Buda ,kl. 2, SP. Łasko

KL. 4-7

1. miejsce - Antoni Kaczmarek, SP. Łasko
          2. miejsce – Julia Urbanowicz, ZSP Bierzwnik

Jakub Olejnik, SP. Łasko

1. miejsce – Dobrosława Młot, ZSP Bierzwnik

wyróżnienie – Adam Urbanowicz, ZSP Bierzwnik

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego Wielobarwna Jesień, opiekun Pani Karolina Rębas:

• Kategoria I – kl. „0”: