• ROK SZKOLNY 2010/2011

• ROK SZKOLNY  2010/2011

WITAJ SZKOŁO!

W Dniu 1 września jak w każdej szkole w Polsce obchodziliśmy rozpoczęcie roku szkolnego 2010/11. W tym uroczystym spotkaniu udział wzięli nasi uczniowie,ich rodzice oraz pracownicy szkoły. Uroczystość rozpoczęła się krótką inscenizacją w której pożegnaliśmy wakacje a przywitaliśmy nowy rok szkolny. Następnie p Dyrektor przywitała uczniów oraz całe Grono Pedagogiczne i przedstawiła wychowawców poszczególnych klas. Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się na krótkie spotkanie klasowe.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 10.09.2010r odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybierano przewodniczącego szkoły,zastępcę przewodniczącego oraz skarbnika.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Dnia 30.09.2010r odbyła się impreza z okazji Dnia Chłopaka.

Sprzątanie świata

Dnia 02.09.2010r odbyło się sprzątanie świata. Uczniowie spotkali sie z przedstawicielem nadleśnictwa,odbyli prace porządkowe a na koniec wspólnie przy ognisku jedli kiełbaski.

Konkurs - Najpiękniejszy różaniec

Jak co roku w szkole odbył się konkurs "Najpiękniejszy Różaniec". Miało to miejsce 04.10.2010r. W konkursie wzięło udział 31 uczniów z klas 0-VI. Komisja w skład której weszli nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przydzielając punkty w sklali 1-20 brała pod uwagę oryginalność wykonania.

Zwyciężył Wiktor Kowalczyk-Kukwa(kl.II), grugie miejsce zajął Jakub Suleja(kl.IV) a trzecie miejsce zajęłi Jakub Janiak i Wiktoria Ślusarczyk (obydwoje kl. III).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze.

Konkurs recytatorski- POEZJA JANA PAWŁA II

Dnia 08 października 2010r. został przeprowadzony po raz trzeci międzyklasowy konkurs recytatorski-Poezja Jana Pawła II. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klasy IV-VI. Najlepiej zaprezentowali się: Jakub Nowak, Wiktoria Czarnik, Oliwia Napieraj i Kamila Zimna.  Komisja składająca się z członków Grona Pedagogicznego brała pod uwagę dykcję oraz ogólne wrażenie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Zwycięzcy otrzymali ponadto nagrody rzeczowe, a także recytowali poezję Jana Pawła II podczas mszy świętej w Dniu Papieskim w kościołach: w Łasku i Breniu.

Dzień Nauczyciela

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Dnia 13.10.2010r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela.

Ślubowanie klasy I

W dniu 19.10.2010r. w obecności wszystkich uczniów SP oraz grona pedagogicznego,rodziców i zaproszonych gości odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I, którzy po pomyślnym zdaniu egzaminu przygotowanego przez starszych kolegów mogli przystąpić do ślubowania.

" Ja, młodzszy uczeń Szkoły Podstawowej w Łasku ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawić radość rodzicom i nauczycielom. Ślubuję!"

Tymi słowami uczniowie klasy I wstąpili do grona uczniów naszej szkoły.

Całą uroczystość zakończono upomonkami dla pracowitych pierwszaków oraz słodkim poczęstunkiem.

Ślubowanie klasy zerowej

Dnia 03.11.2010r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia związana z ślubowaniem klasy zerowej.

Marcinki

Dzień 09.11.2010r. był po raz kolejny w naszej szkole dniem sprzedaży rogalików marcinkowych. Pieniądze przeznaczone na akcję ADOPCJA SERCA dla Very Mumba w Zambii oraz zbiórkę słodyczy dla DPS W Brzezinach. Z okazji Marcinek uczniowie przygotowali wesołe lampiony, a koło teatralne wystawiło inscenizację o św. Marcinie w kościele w Łasku.

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10.11.2010r w naszej szkole odbyłą sie uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości.

Każdy wie, że ostatni dzień listopada to czas wróżb!

Uczniowie naszej szkoły- z klas 0-III spędziły dzień Andrzejek na wspólnej zabawie tańcząc przy skocznej muzyce. Szkoda, że chłopcy uciekali przed dziewczynkami! A one tak bardzo chciały tańczyć.

Było mnóstwo wróżb: losowanie imion przyszłej żony lub męża, celowanie do serduszka, odgadywanie zawodów. Najzabawniejsza była wędrówka butów, tzn. który but pierwszy przekroczy próg sali ta osoba pierwsza zmieni stam cywilny! Według wróżby pierwsza za mąż wyjdzie Weronika z III klasy,a ożeni się pierwszy Dominik z kl. "0".

Mamy nadzieję, że wróżby szybko się spełnią.

Mikołajki

Dnia 06.12.2010r w klasach organizowane były Mikołajki. Z tej okazji uczniowie kupowali sobie nawzajem prezenty.

Boże Narodzenie

WESOŁYCH ŚWIĄT!

W dniu 22.12.2010r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia związana ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

W tym roku Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy bardzo hucznie. Na własne święto przyszło dużo babć i dziadków. Uczniowie kl. 0-III prezentowali swoje artystyczne i taneczne umiejętności. Były tańce, śpiewy i recytacja wierszy. Każdy wnuczek i wnuczka przygotowali dla babci i dziadka prezent "od serca" .

Dzięki mamom mogliśmy poczęstować wszystkich pysznym ciastem i ciepłymi napojami. Babciu i dziadku - było super!

Zabawa karnawałowa

Dnia 29.01.2011r w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Na początku wszyscy zgromadzeni obserwowali występy poszczególnych klas, następnie wszyscy mogli brać udział w konkursach,loteriach. Atrakcją wieczoru była wizyta Św. Mikołaja.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Dnia 08.03.2011r odbyła się impreza z okazji Dnia Kobiet.

Powitanie wiosny

Dnia 21 marca 2011 r. cała szkoła pożegnała Zimę a przywitała nową porę roku jaką jest Wiosna. Z tej okazji odbyła sie krótka inscenizacja na wesoło a potem spaliliśmy kukłe na boisku szkolnym. Na zakończenie wszyscy upiekliśmy sobie kiełbaski