• ROK SZKOLNY 2017/2018

        •  

            * ŚWIAT TO MY" - O czym śpiewamy i co jest dla nas ważne?       O CZYM ŚPIEWAMY ?

          Płyta pt. ,,Świat to my” jest zbiorem dziecięcych uśmiechów, spojrzeń i trosk. Przepełnieni energią i radością śpiewania pokazaliśmy, że więcej Nas łączy, niż dzieli.
          Zaśpiewaliśmy najpiękniej jak umiemy. Jedni lepiej, inni…jeszcze lepiej. Byliśmy niezwykle zdumieni i zarazem wzruszeni tym, że coś potrafimy i tyle osób w nas wierzy! Wszystkie piosenki zostały starannie dobrane do wykonawców nie tylko pod względem ich możliwości wokalnych, ale i charakterów oraz osobowości, dlatego płyta jest tak wyjątkowa! Chcieliśmy wyśpiewać prawdę o Nas – młodych wokalistach z Gminy Bierzwnik i pokazać, że jesteśmy najlepszą inwestycją dorosłych. Czy to się udało?- oceńcie Państwo sami.
          Płyta nie jest może idealna, ale jest … Nasza! A co najważniejsze, udowodniliśmy że My – Dzieci i Wy- Dorośli, wspólnie możemy osiągnąć tak wiele! I za to Wam serdecznie dziękujemy!

          DLACZEGO ŚWIAT TO MY?!

          Płyta nosi tytuł ,,Świat to my!” i nie oznacza z pewnością tego, że cały Świat ma się kręcić wokół Nas. Przeciwnie. To my musimy zawalczyć i zadbać o otaczającą przestrzeń. Mamy niewiele lat, ale już teraz zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo ważne. Oczywiście, wszystko musimy robić małymi krokami i zaczynać od codziennych drobiazgów takich jak wytrwała praca, staranność, cierpliwość. Tworzymy najbliższą rzeczywistość. To od nas w dużej mierze zależy, jaki jest i będzie Nasz Świat. Ma być dobry i piękny. O tym właśnie śpiewamy, że trzeba wierzyć w siebie, w innych ludzi, pomagać sobie nawzajem i zataczać coraz szersze kręgi przyjaźni oraz aktywnie żyć. Nie marnować energii i czasu na błahostki, czy też złe działania. Wykorzystać swoje możliwości tak, by pomóc Światu. Żyć coraz lepiej i piękniej.

          Wykonawcy z SP Łasko:
          - Czaja Paweł
          - Dawicka Daria
          - Juszczak Hanna
          - Kawecka Zofia
          - Kiełducka Milena
          - Kołodziejczyk Natalia
          - Kołodziejczyk Sandra
          - Krawiec Aleksandra
          - Kuźniak Anna
          - Mehmedov Emilia
          - Pacześna Oliwia
          - Potaczek Zuzanna
          - Rębas Magdalena
          - Szafrańska Zuzanna
          - Trusewicz Zuzanna
          - Wawszkiewicz Nikola
          - Węgielnik Weronika
          - Węglewska Wiktoria
          - Wisłocka Katarzyna
          Instruktor muzyczny, koordynator projektu: Aneta Pilipaka
          Nagranie partii wokalnej, miks, mastering: Eon Records Studio Nagraniowe Roman Szymański
          Patronat honorowy: Wójt Gminy Bierzwnik Adam Błaszczyk.

           

          * UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

          Dnia 22 czerwca br. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Przybyli na uroczystość uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście obejrzeli krótki montaż słowno muzyczny  w wykonaniu uczniów pod kierunkiem Pana Krystiana Migdalskiego. W czasie apelu dokonano wręczeń nagród najlepszym uczniom.

                 Dyrekcja i Grono Pedagogiczne życzy           wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych niesamowitych wrażeń i dobrego humoru.

          * Przedstawienia profilaktyczne - V 2018

              W naszej szkole prowadzone są różne działania profilaktyczne mające na celu kształtowanie postaw społecznych i antydyskryminacyjnych.  W ramach podejmowanych działań została przeprowadzona ankieta, której wyniki zostały wykorzystane do ustalenia  dalszych zadań. Wyniki ankiety wykazały, co jest największym problemem w szkole.  Stworzono listę  przejawów przemocy i dyskryminacji.          Przedstawiciele klas  wylosowali zagadnienia do przygotowania prezentacji wg własnego pomysłu wg ustalonego terminu.

          W maju  prezentowano:

          - klasa 3 –Obrażanie za pomocą telefonów komórkowych

          - klasa 7 – Szantaż, pogróżki, wyśmiewanie i poniżanie

          - klasa 6 – Przemoc fizyczna i psychofizyczna

          - klasa  5 – umyślne uderzenie, popychanie i plucie

           

                  Uczniowie, dzięki wspólnym działaniom  mają poczucie przynależności do klasy,  potrafią współpracować, działać na rzecz klasy,  prawidłowo porozumiewać się, okazywać szacunek, życzliwość, postępować zgodnie z normami społecznymi,  potrafią bezkonfliktowo rozwiązywać problemy.

           

          * XX PwiatowyKonkurs Historii Regionalnej 

           

               Dnia 24 maja 2018 r odbył się XX Konkurs Historii Regionalnej „ Czy znasz swój powiat?”. Tegoroczna edycja miała miejsce w Reczu i tematem konkursu była „ Historia Recza i okolic w czasach Daniela Cramera, Stefana Czarnieckiego i Adolfa Długosza”. Nasza szkoła już po raz 20 brała udział w tym konkursie. W tym roku szkolnym naszą szkołę reptrezentowały: Aleksandra Kowalska, Dorota Florczak i Amelia Zimna – wszystkie uczestniczki z klasy siódmej. Do tego trudnego konkursu dziewczyny przygotowywały się pod opieką Pani Małgorzaty Kowalskiej. Konkurs składał się z części pierwszej – testy wiedzy i części drugiej – odpowiedzi ustne pierwszej szóstki, w której znalazła się Dorota Florczak. Do punktacji ogólnej zespołu doliczane były punkty za zdjęcia, przesłane w kwietniu. Autorami zdjęć była Daria Dawicka – kl. 4 i Antoni Kaczmarek – kl. 4.  Po testach dziewczyny miały 3 miejsce, ogółem uplasowały się na 4 miejscu.

             Gratulacje dla całej drużyny

           

          * XVI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej w Suliszewie

           

               Nasza uczennica klasy VII Anna Kuźniak  zdobyła Grand Prix XVI Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Suliszewie. Zaśpiewało  26 uczniów ze szkół   podstawowych z Krzęcina, Sławęcina, Korytowa, Recza , Szkoły Podstawowej nr 3               z Choszczna   i Łaska. W kategorii klas I-IV trzecie miejsce zajęła Katarzyna Wisłocka a  Magdalena Rębas   V miejsce.  Spośród uczniów klas V-VII trzecie miejsce zajęła                          Milena Kiełducka ,  Hanna Juszczak   IV miejsce, a V miejsce Zuzanna Trusewicz.                                                                                  

               Uczniów do konkursu przygotowała Pani Paulina Trynka przy współudziale

           Pani Anety Pilipaki.

            Gratulacje dla uczestników i nauczycieli.

          Życzymy dalszych sukcesów

           

          * Światowy Dzień Ziemi

          W naszej szkole  11 maja 2018 r. odbyły się obchody Dnia Ziemi. Uczniowie w tym dniu szczególnie  promowali ekologiczne postawy.  W szkole  miały miejsce liczne konkursy związane z obchodami. W organizację włączyły się zakłady i organizacje działające na terenie naszej gminy i województwa. Szczególnie chcielibyśmy podziękować Nadleśnictwu w Bierzwniku. Przedstawiciele Nadleśnictwa wzięli czynny udział w przeprowadzeniu konkursów związanych z obchodami.  Pan  Marcin Żołna wraz z nauczycielem Panią Anną Janiak przeprowadzili konkurs wiedzy dla klas 1-3  - Co wiem o bocianach? Natomiast Pan Marcin Kołodziejczyk był członkiem jury w Konkursie Piosenki Ekologicznej, w którym wzięło udział 20 uczestników. Organizatorem zmagań była Pani Aneta Pilipaka. Również  mocno chcielibyśmy podziękować Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu z Wygonu oraz Panu prezesowi Władysławowi Tyczewskiemu, które przy pomocy Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie zasponsorowało nagrody do konkursu Młody wędkarz. Pytania do konkursu ułożyła Pani Elżbieta Fraszczyk, która przy współpracy Pana Mateusza Kotowicza i Piotra Komisarczyka przeprowadziła konkurs. W zmaganiach wzięło udział 19 uczniów w klasach 1-3 i 21 w klasach 4-7. Konkurs cieszył się dużą popularnością a wiedza uczniów była duża.   W ramach obchodów Dnia Ziemi odbył się również konkurs plastyczny – Ziemia – nasza planeta. Opiekun Marek Szymanowski wręczył nagrody zwycięzcą, ufundowane przez Nadleśnictwo Bierzwnik. Całość imprezy zakończyła wspólna biesiada całej społeczności szkolnej. PZW Wygon zasponsorował kiełbaski, napoje oraz lody dla wszystkich.  

                                Dziękujemy bardzo za współpracę   - dyrektor szkoły Małgorzata Kowalska

           

          * Profilaktyka w szkole

             W naszej szkole prowadzone są różne działania profilaktyczne mające na celu kształtowanie postaw społecznych i antydyskryminacyjnych.  W ramach podejmowanych działań została przeprowadzona ankieta, której wyniki zostały wykorzystane do ustalenia  dalszych zadań. Wyniki ankiety wykazały, co jest największym problemem w szkole.  Stworzono listę  przejawów przemocy i dyskryminacji.               Przedstawiciele klas  wylosowali zagadnienia do przygotowania prezentacji wg własnego pomysłu wg ustalonego terminu.

          W kwietniu prezentowano:

          - klasa 4 – Umyślne zniszczenia cudzej własności

          - klasa 3 – Przezywanie, brzydkie określenia

          - klasa 1 - 2 – obmawianie za plecami

           Prawie wszystkie klasy  wywiązały się z zadań bardzo dobrze.

          Uczniowie dzięki tym działaniom są  wrażliwsi na problemy społeczne, otwarci, nie mający uprzedzeń    i  tolerancyjni.

           

          * Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej - PARA

           

            Miło nam poinformować, że Wiktoria Węglewska, uczennica  kl. III, opiekun Pani Aneta Pilipaka, zdobyła tytuł LAUREATA w Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej PARA i tym samym będzie ona reprezentowała naszą szkołę i powiat w etapie wojewódzkim – 10.06.18. zaśpiewa na  Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

                                                 

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

           

          * Powiatowy Przegląd Programów Artystycznych Promujących Zdrowie        pt. Zdrowym być.

           

          Najmłodsi mieszkańcy powiatu choszczeńskiego po raz kolejny wzięli  udział w Powiatowym Przeglądzie Programów Artystycznych Promujących Zdrowie pt. Zdrowym być.  Wśród nich byli  również nasi wychowankowie z oddziału przedszkolnego.
          W swoim  przedstawieniu dzieci przekonywały do zdrowego odżywiania i  higieny osobistej. Nasza placówka bierze udział w przeglądzie regularnie, od wielu lat, którego głównym celem jest  kreowanie prozdrowotnych zachowań od najmłodszych lat.

          * 2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          2 kwietnia 2008 r. – tego dnia  obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez ONZ. Nie bójmy się mówić czym jest autyzm. Nie bójmy się mówić, że jest na całe życie. Wczesna diagnoza, wcześnie zastosowana, intensywna, dobrze dobrana terapia oparta na dowodach naukowych może radykalnie poprawić funkcjonowanie osoby z autyzmem. Może zmniejszyć lęk, wygasić trudne zachowania, nauczyć kontaktów społecznych oraz tysiąca umiejętności potrzebnych w codziennym życiu. Od toalety, przez przygotowanie jedzenia, poruszanie się po mieście, robienia zakupów. Po kontakty społeczne, umiejętność mówienia, czytania i wiele innych edukacyjnych sukcesów. Terapia oparta na faktach może sprawić, że dziecko, gdy dorośnie, będzie samodzielne. Na miarę swojego potencjału i możliwości.  54% Polaków czerpie wiedzę o autyzmie z filmów i seriali.

             W naszej szkole miała miejsce prezentacja  i pogadanka, przygotowana przez Panią Kamilę Juszczak,  na temat – Czym jest autyzm? Uczniowie mogli sami sprawdzić przez doświadczenia,     z jakimi problemami stykają się dzieci z autyzmem. Przekazywanie informacji na ten istotny temat jest bardzo ważne ze względu na zwiększanie świadomości.

          * Profilaktyka w szkole

           

           

             W naszej szkole prowadzone są różne działania profilaktyczne mające na celu kształtowanie postaw społecznych i antydyskryminacyjnych. Wychowawcy z klasami wspólnie redagują zasady postepowania,  uczniowie biorą udział w imprezach szkolnych, konkursach, badaniach ankietowych. Szkolny wolontariat organizuje pomoc dla potrzebujących – Wielkanocna  paczka. Uczniowie klasy VII metodą projektu przygotowali i wystawili 26 marca 2018 r.  przedstawienie profilaktyczne – Czerwony kapturek i hulajnoga. „Aktorzy” przekazali w żartobliwy sposób różne rodzaje agresji i przemocy między innymi cyberprzemocy. Ważnym elementem danego projektu była również integracja zespołu, wspólna praca na rzecz grupy. Uczniowie z danego zadania pod kierunkiem Pani Anety Pilipaka wywiązali się znakomicie. W ramach podejmowanych działań została przeprowadzona ankieta, której wyniki zostały wykorzystane do dalszych zadań. Ankieta wykazała, co jest największym problemem w szkole  i stworzono listę  przejawów przemocy i dyskryminacji. Przedstawiciel klasy  wylosował zagadnienia do przygotowania prezentacji wg własnego pomysłu.

          W marcu prezentowano:

          - klasa 4 – Wyśmiewanie i poniżanie

          - klasa 0 – Wykluczenie z grupy

          - klasa 5 – Zmuszanie kogoś do kupowania czegoś za własne pieniądze

          -  klasa 7 – Kradzież

          Wszystkie klasy  wywiązały się z zadań bardzo dobrze. Uczniowie dzięki tym dziłaniom są  wrażliwsi na problemy społeczne, bardziej otwarci, nie mający uprzedzeń i  tolerancyjni.

           

          * Cyberprzemoc

           

               Dnia 1 marca 2018 r. sierżant -szt. Jakub Pialik z Komendy Powiatowej w Choszcznie  spotkał się z uczniami  i rodzicami Szkoły Podstawowej w Łasku. Przeprowadził szkolenie dotyczące cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej za przestępstwa popełniane w e-rzeczywistości.

          Cyberprzemoc  jest jednym  z najpoważniejszych i najpowszechniejszych zagrożeń współczesnego świata. Celem cyfrowego ataku mogą być zarówno instytucje rządowe, międzynarodowe korporacje, ale również prywatni użytkownicy. W trakcie interaktywnych warsztatów uczniowie klasy czwartej, piątej, szóstej i siódmej  dowiedzieli się, jakie zagrożenia czyhają na nich w Internecie oraz jakie rodzaje przestępstw można popełnić za pomocą technologii cyfrowych – informatycznych i telekomunikacyjnych. Sierżant -szt. Jakub Pialik wyjaśnił też, kiedy mimowolnie możemy stać się internetowym przestępcą i jakie konsekwencje grożą w wyniku zlekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa w Sieci.

          Dziękujęmy za współpracę!

          * " Matematyka lekcją moich marzeń"

           

          23 lutego 2018 r. nauczyciele naszej szkoły –  Anna Janiak i  Beata Maślak oraz dyrektor szkoły Małgorzata Kowalska wzięli udział w konferencji, zorganizowanej przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę, pn. „Matematyka – jak uczyć efektywnie i ciekawie”. W spotkaniu uczestniczył  Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pan Maciej Kopeć. Konferencja skierowana była między innymi do dyrektorów i nauczycieli, którzy wzięli udział w konkursie „Matematyka lekcją moich marzeń”. Celem  konkursu  było promowanie działań służących podniesieniu jakości nauczania matematyki, aktywizacja nauczycieli w celu wykorzystania nowatorskich i adekwatnych metod nauczania, podnoszenie świadomości dotyczącej doskonalenia własnego warsztatu pracy oraz prezentowanie dobrych praktyk. Panie biorące udział w konkursie  przygotowały i nagrały lekcję matematyki, która była oceniana przez komisję powołaną przez Zachodniopomorskiego Kuratora oświaty.  Podczas konferencji swoje prelekcje wygłosili Prezes Zarządu „TOC dla Edukacji Polska” i Dyrektor „TOC for Education Poland” pan Maciej Winiarek oraz Partner Merytoryczny FRIS Style Myślenia pani dr inż. Anna Samborska – Owczarek.

                                                                                              Gratulacje i wielkie podziękowania dla uczestników !


          * „ JESTEM PRZYJACIELEM LUDZI” –  przedstawienie profilaktyczne

               Jestem przyjacielem ludzi to wartkie i dynamiczne przedstawienie Teatru Kurtyna, pełne zaskakujących zwrotów komediowej akcji, zrealizowane z wykorzystaniem bogatej palety scenicznych środków: muzyki, piosenek, rekwizytów i masek, które  nasi  uczniowie 20 lutego 2018 r.  mogli zobaczyć . Za sprawą fenomenu teatru wyobraźnia głównego bohatera – Antoniego   poprowadziła jego i widzów drogą poznania różnorodności ludzi, ich spraw, radości, trosk i marzeń. A kluczem do ich zrozumienia były niezwykłe, sceniczne spotkania Antoniego z przedstawicielami innych ras i kultur. Celem przedstawienia było: kształtowanie umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji, empatia, sprawiedliwa ocena siebie i innych, szacunek dla norm i zasad, pomoc słabszych, kształtowanie postaw wyrażających szacunek dla ludzi, niezależnie od religii, statusu materialnego, wieku, wyglądu, podejmowanie działań w celu zapobiegania dyskryminacji.

           

          * Pedagogizacja rodziców

               W dniu 30 stycznia 2018 r. odyło się spotkanie rodziców z psychologiem Panią Danuta Krasowską  z Poradnii Psychologiczno - Pedagogicznej w Choszcznie. Pani psycholog  przedstawiła prezentację na temat - Wzamacnianie pozytywnych postaw i zachowań u swoich dzieci. Rodzice  z wielkim skupieniem wysłuchali wskazówek i porad jak pozytywnie wzamcniać swoje pociechy. Po zakończonej pedagogizacji możno było indywidualnie porozmawiać  z Panią psycholog, która udzielała wskazówek rodzicom. Po zakończonym spotkaniu rodzice udali się na spotkania z wychowawcami.

           

          * Szlachetna paczka

           

          * Wieczór Kolęd i Pastorałek

           Dnia 18 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej w Łasku  odbył się Wieczór Kolęd i Pastorałek. Na który przybyli  licznie  uczniowie, rodzice, mieszkańcy oraz goście zaproszeni. Głównym inicjatorem imprezy była Rada Rodziców dziąłająca przy Szkole Podstawowej w Łasku. Zgodnie ze scenariuszem Pani Beaty Maślak, uczniowie szkoły wprowadzili wszystkich przybyłych w atmosferę świat.  W trakcie można było zakupić wspaniałe ozdoby świateczne przygotowane przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Wszyscy uczestnicy wieczoru zasiedli przy wspólnym stole.  Dzień ten był również okazją do  rozstrzygnięcia  II Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Anioł Betlejemski, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Łasku pod patronatem Wójta Gminy Bierzwnik, Pana Adama Błaszczyka. Za przebieg  konkursu odpowiedzialna była Pani Aneta Pilipaka.  Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Szkołę Podstawową w Łasku, Sołectwo Łasko, Zespół Inwencji Twórczych Rodziców i Nauczycieli przy SP. Łasko, Leśniczego Leśnictwa Radachowo i P . Marcina Kukwę.

           

          * Przedstawienie profilaktyczne „ Tu rządzi kot”

                  29 listopada2017 r.  uczniowie Szkoły Podstawowej w Łasku,  w ramach Szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego, wzięli udział w przedstawieniu wystawionym przez krakowski Teatr „Kurtyna”. Spektakl przygotowany  dla uczniów  to zabawne, wypełnione muzyką przedstawienie, które  poruszało tematykę wytrwałości, pracowitości, uczciwości i sprawiedliwości.  Jest to forma, która mocno trafia do ucznia. Aktorzy w  przystępny sposób pokazali, jak można zapobiegać  agresji,  sposób komunikowania się, tolerancję, życzliwość, wzmacnianie chęci bycia pomocnym.  Spektakle prowadzone przez Teatr „Kurtyna” zawsze są  trafne i przełożone na język młodych ludzi.
          Pomagają  im zrozumieć istotę tych trudnych tematów.  

           

          * WIECZOREK PATRIOTYCZNY

          Znalezione obrazy dla zapytania niepodległość 14 listopada 2017 roku  w Szkole Podstawowej w Łasku  odbył się WIECZOREK PATRIOTYCZNY.  Udział w nim wzięli nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły.  Podczas występów uczniowie przybliżyli historię Polski, która przez lata borykała się z zaborcami i represjami.

          Z dumą słuchaliśmy w jaki sposób Polacy odzyskiwali niepodległość. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zintegrowało naszą społeczność szkolną. Na zakończenie, klasa 6 i 7 przedstawiła teatr cieni, który dostarczył uczestnikom niesamowitych wrażeń.

           

           

          * Akademia z okazji Święta Niepodległośći

          „Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani ma prawo do przyszłości.”

          Józef Piłsudski

           

          10 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Łasku odbyła się uroczysta akademia

          z okazji Święta Niepodległości.

          Wyjątkowy apel został zorganizowany pod okiem Pani Edyty Kiełduckiej. Uczniowie naszej szkoły przybliżyli historię Polski, która przez lata borykała się z zaborcami i represjami. Z dumą słuchaliśmy w jaki sposób Polacy odzyskiwali niepodległość. Akademię zakończył teatr cieni, przedstawiony przez uczniów klasy 6 i 7, który dostarczył widzom niesamowitych wrażeń.

           

          *WYRÓŻNIENIE DLA PANI ANETY PILIPAKA

               W sobotę, tj. 14 października 2017r., zainaugurowano nowy Rok Kulturalny w Gminnym Ośrodku Kultury w Bierzwniku w trakcie którego Wójt Gminy Bierzwnik – Adam Błaszczyk wręczył wyróżnienie za działalność na rzecz promocji Gminy Bierzwnik naszemu nauczycielowi -  Pani Anecie Pilipace.   Statuetkę  z cytatem: „Tyle jesteś wart, ile możesz dać drugiemu człowiekowi”   Pani Aneta otrzymała   za swoją działalność kulturalną.  Jest nauczycielem Szkoły Podstawowej w Łasku od 2001 roku, jej pasją jest muzyka oraz  malarstwo. Swoje zainteresowania z wielkimi sukcesami przekazuje dzieciom i młodzieży z gminy Bierzwnik.  Założyła zespoły:  Okruszek oraz Łaskotki, które od wielu lat odnoszą sukcesy nie tylko na arenie gminy ale również powiatu, województwa, Polski a nawet międzynarodowej. Jest organizatorem wielu konkursów gminnych i powiatowych.  Jest dobrym duchem szkoły oraz gminy. Jej sukcesy nie jesteśmy w stanie wyliczyć. To osoba niezwykle kreatywna, wspierająca a co najważniejsze niezastąpiona.

          GRATULACJE

          Małgorzata Kowalska -  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łasku

           

           

          * „ Nie ma śmieci - są surowce!"

           

                Pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej w Łasku 29 września 2017 r. wzięli udział w akcji Sprzątanie świata. Przy współpracy z  Nadleśnictwem w Bierzwniku oraz Urzędem Gminy w Bierzwniku uczniowie z nauczycielami, pracownikami lasu - Panem Grzegorzem Gorzko i Michałem Janiakiem oraz Panią Emilią Szymanowską  „ sprzątali” naszą miejscowość i okoliczne lasy, wyposażeni w worki i rękawiczki przekazane przez Urząd Gminy w Bierzwniku.  Po zakończeniu akcji, wysunął się bardzo ważny wniosek, że śmieci jest trochę mniej niż w poprzednich latach. Po tym spostrzeżeniu widać  efekty działań profilaktycznych w tym zakresie. Podsumowaniem tego działania była prelekcja  Pani Emilii Szymanowskiej o selekcji śmieci, recyklingu, konieczności sprzątania naszego świata, o skutkach wyrzucanie gdzie popadnie śmieci.

           Na zakończenie tego ważnego dnia wszyscy uczestnicy mogli się spotkać przy ognisku i upiec kiełbaskę  i wypić sok ufundowane przez Nadleśnictwo Bierzwnik oraz Urząd Gminy w Bierzwniku.

          Dziękujemy bardzo za pomoc w organizacji Akcji Sprzątanie Świta i deklarujemy udział w kolejnych edycjach.