• ROK SZKOLNY 2019/2020

• Zabawa Karnawałowa

Ten rok to bajki i konkurs dla wszystkich uczestników zabawy, jaki tytuł noszą przedstawione fragmenty bajek, to Wizyta Mikołaja, paczki dla dzieci, konkursy - na najciekawszy strój i króla i królową balu i nie tylko, loteria, ciasto przygotowane przez naszych rodziców i wspaniała zabawa prowadzona przez  DJ. Bal Karnawałowy  łączy od wielu lat mieszkańców naszych miejscowości. Impreza odbyła się  7 lutego 2020 r. na dobry początek ferii zimowych.  Nad całością pieczę sprawowała Rada Rodziców i ZITRiN, to oni zadbali o atrakcje, paczki, ciasto oraz przepiękną dekorację sali. Przygotowane konkursy przez Panią Aleksandrę Roślik cieszyły się dużym zainteresowaniem.  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji zabawy.

Do następnego Roku.

Wieczór kolęd i pastorałek

Przed  Świętami  Bożego Narodzenia -17 grudnia 2019 r.  miało miejsce spotkanie  uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców i mieszkańców na  Wieczorze Kolęd i Pastorałek. To niezwykłe chwile, w których uczniowie  naszej szkoły pod czujnym okiem nauczcieli  przygotowali Jasełaka  i  najpiękniejsze świąteczne utwory, które tak bardzo przypominają nam zapach domowych potraw, rodzinnej krzątaniny i gwar przybywających gości. W tym dniu odwiedziło nas mnóstwo gości, między innymi Wójt Gminy Bierzwnik - Pani Aneta Kołuda, wiceprzewodniczący Rady Gminy Bierzwnik - Pan Jan Marek, radny Gminy Bierzwnik - Pan Marian Osubniak, Pani sołtys z radą sołecką z Rdęcina, mieszkańcy i rodzice. Wszyscy obecni mogli  poczuć magię świąt. Rodzice zadbali o pyszne ciasto, herbatę i kawę dla wszystkich uczestników.

Projekt Społecznik w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łasku

Integracja dzieci, rodziców i mieszkańców społeczności lokalnej było celem spotkania 13 września 2019 r. na boisku przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łasku.                                                                                 Uczniowski Klub Sportowy „ Iskra” Łasko w ramach swojej działalności zorganizował piknik sportowo –integracyjnego pod nazwą „ Olimpijskie lato”. Projekt Społecznik pozwolił na sfinansowanie tego potrzebnego działania. Dał   możliwość  rozwijania zainteresowań i umiejętności w różnych formach aktywności, pokazał różne możliwości  spędzania czasu wolnego. Dzięki współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Bierzwniku , uczniowie mieli możliwość utrwalenia zasad pierwszej pomocy i zasad ppoż. Piknik był początkiem rozwoju w naszej placówce nowej dyscypliny jaką jest nordic walking. Do realizacji zadań został wykorzystany sprzęt  sportowy i materiały zakupione w ramach realizacji Projektu Społecznik.  Członkowie klubu przygotowali odpowiednie stanowiska sportowe, wolontariusze szkoły plakaty promujące projekt,  rodzice kulinarną  niespodziankę  a organizatorzy poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Cała społeczność wspaniale się bawiła a właśnie taki był cel.

UKS " Iskra" Łasko