• ROKJ SZKOLNY 2018/2019

• * Zabawa karnawałowa

Wizyta Mikołaja, pokazy taneczne, muzyczne, plastyczne, akrobatyczne - to tylko nieliczne atrakcje jakie czekały na naszych uczniów, rodziców i mieszkańców 25 stycznia 2019 r. Zabawa karnawałowa jest  imprezą cykliczną, organizowaną w każdym roku szkolnym, mającą na celu integrację naszej szkoły ze środowiskiem lokalnym. Było  ogrom dobrej zabawy, o którą zadbał DJ i konkursy przeprowadzone przez Pana Krystiana Migdalskiego.  Nad całością pieczę sprawowała Rada Rodziców, to oni zadbali o atrakcje, paczki oraz ciasto. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji zabawy.

* Wieczór Kolęd i Pastorałek

Przed  Świętami  Bożego Narodzenia -17 grudnia 2018 r.  miało miejsce spotkanie  uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców i mieszkańców na  Wieczorze Kolęd i Pastorałek. To niezwykłe chwile, w których uczniowie  naszej szkoły  prezentowli  najpiękniejsze świąteczne utwory, które tak bardzo przypominają nam zapach domowych potraw, rodzinnej krzątaniny i gwar przybywających gości. Podczas tych niezapomnianych już od lat spotkań,  goście usłyszeli znane i lubiane kolędy oraz piosenki świąteczne, takie jak: Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem czy Cicha noc. Wszyscy obecni mogli  poczuć magię świąt i rozpocząć nowy rok dźwiękami muzyki. Rodzice zadbali o pyszne ciasto i smaczną herbatę.

* Setna rocznica odzyskania niepodległości -  koncert w    Bierzwniku

Nasi uczniowie  11 listopada 2018 r. wzięli udział w koncercie                w Bierzwniku -Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości. Wspomagali  główną atrakcję wieczoru Panią Annę Marię Kalkę, która zabrała nas w podróż po Europie od XVIII do XX wieku.    Młodzi wykonawcy to laureaci X Powiatowego Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka  zawsze aktywnie integruje się ze środowiskiem lokalnym a koncert jest tego dowodem.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Miłośników Bierzwnika doceniło również  zaangażowanie i pracę Pani Anety Pilipaka,  która prowadzi młodzież drogą rozwoju muzycznego. Została uhonorowana za trud i wysiłek na rzecz promocji wybitnie zdolnej młodzieży naszej gminy.

Dziękujemy i gratulujemy