• UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONTYTUCJI 3 MAJA

•   Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W akademii wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy  naszej szkoły, którzy z zainteresowaniem wysłuchali patriotycznych treści i pogłębili  historyczną wiedzę o dziejach naszej Ojczyzny.
            Akademię przygotowała Pani Edyta Kiełducka   - dziękujemy bardzo za tą piękną uroczystość.  Wystąpili w niej uczniowie kl. IV, V , VII  i VIII. Na zakończenie uczniowie przepięknie  zatańczyli poloneza.

• WARSZTY DLA UCZNIÓW, PRELEKCJA DLA RODZICÓW

•

W dniu 21 kwietnia 2022 roku zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów od klasy 1 do 8 oraz prelekcja dla rodziców. Wykonawcą było Krakowskie Centrum Edukacji i Profilaktyki z Krakowa, warsztaty prowadził Pan Leszek Kurdybacha. Uczniowie poznali skutki uzależnienia od Internetu, telefonu komórkowego, portali społecznościowych. Uzmysłowili sobie jak trudno walczyć z przemocą  w sieci. Rodzice zapoznali się z tematyką: Cyberprzemoc, Jak chronić swoje dziecko przed niebezpiecznymi treściami w sieci. Warsztaty sponsorowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Bierzwnika.

• ELIMINACJIE POWIATOWEGO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

• „ Młodzież zapobiega pożarom” – to tytuł eliminacji powiatowego  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 20.04.2022 roku w Pełczycach. Do rywalizacji o udział w finale wojewódzkim przystąpili również nasi uczniowie. W kategorii klas 1-5 zwyciężył Wiktor Wolarek,  drugie miejsce zajął Kryspin Szymanowski. W kategorii klas 6-8 uczeń nasze j szkoły - Wiktor Bolonek zdobył III miejsce.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i opiekunowi Panu Markowi Szymanowskiemu!

• PAMIĘTAMY!

• Szkolny Wolontariat oraz Samorząd Uczniowski, jak zawsze pokazli, że mają "ogromne serca". Przygotowali symboliczne babeczki wielkanocne, które przekazali samotnym, starszym ludziom. Jest to inicjatywa godna naśladowania.

Dziękujemy z całego sera opiekunom i młodzieży za ten gest.

• AKADEMIA WIELKANOCNA

•   W naszej szkole od kilku dni bardzo mocno czuć było ducha zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wyjątkowy, świąteczny nastrój, który ogarnął niemal wszystkich, spotęgowała akademia przygotowana przez uczniów klasy VIII  pod kierunkiem  Pani Beaty Maślak. Młodzież przypomniała nam dawne obrzędy wielkanocne i tradycje związane ze świętami. Ich występ obejrzeliśmy z ogromną przyjemnością. Wysłuchaliśmy także życzeń pani dyrektor.

• Z WIZYTĄ W TEATRZE

•     Wycieczka do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie, na spektakl taneczny „Dziadek do Orzechów”, w którym w rolę małej Klary- wcieliła się nasza uczennica Mai El Halawany.

Gratulujemy Mai świetnego występu!!! Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem!!!!

"Dziadek do Orzechów" jest opowiadaniem E.T.A. Hoffmanna o przygodach małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają, a księciem ich królestwa zostaje tytułowy Dziadek do Orzechów. Opowieść utrzymana w baśniowej, fantastycznej konwencji stała się dla Piotra Czajkowskiego punktem wyjścia do skomponowania baletu Dziadek do orzechów.

Ten słynny balet stał się dla podopiecznych Fundacji ART DANCE BABY inspiracją do stworzenia spektaklu tanecznego, podczas którego na scenie usłyszymy klasyczną muzykę Piotra Czajkowskiego i zobaczymy choreografię, w których elementy tańca klasycznego przeplatają się z elementami tańca współczesnego.

Spektakl powstał przy współpracy z Teatrem im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, który od 2017 r. wspiera edukację artystyczną prowadzoną przez pedagogów związanych z Fundacją ART DANCE BABY.

Źródło: https://teatr-gorzow.pl/spektakle/dziadek-do-orzechow

• ELIMINACJE GMINNE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

• Dnia 31 marca 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom.

Uczniowie rozwiązywali zadania, które nie ograniczały się tylko do przyczyn i skutków powstawania pożarów i innych zagrożeń, ale również obejmowały inne dziedziny pożarnictwa jak wyposażenie techniczne jednostek ochrony przeciwpożarowej, normy prawne i zasady działania wszystkich elementów składających się na system ochrony przeciwpożarowej oraz historię tej ochrony w naszym kraju.

Nasi uczniowie świetnie sobie poradzili.

I grupa:

1 miejsce- Wiktor Wolarek

2 miejsce- Kryspin Szymanowski

3 miejsce- Miłosz Trzciński.

II grupa:

1 miejsce- Wiktor Bolonek

3 miejsce- Zofia Kawecka

Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Bierzwnik.

• 2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

•    Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, by zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem i ich najbliższych. Ma na celu propagowanie wiedzy na temat spektrum zaburzeń autystycznych oraz wzmocnienie akceptacji dla osób zmagających się z tym schorzeniem.

Autyzm jest wśród nas

Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. Nasza szkoła w poniedziałek,  „ świeciła” na niebiesko. Pani Kamila Juszczak przygotowała filmy na temat autyzmu i  ćwiczenia praktyczne. Dziękujemy za przybliżenie tego ważnego tematu.