• MISTRZOSTWA POWIATU W UNIHOKEJU

•     Drużyna chłopców z klasy 8 to zwycięzcy Mistrzostw  Powiatu w Unihokeju Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców, opiekun Pan Marek Szymanowski, Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny chłopięce. Zawody odbyły się 30 stycznia 2023 r. na hali sportowej w Bierzwniku.

Skład drużyny:

- Marcel Czyż,

- Paweł Florczak,

- Wojtek Jesionek,

-Jacek Krzykaczewski,

- Jakub Krzykaczewski,

- Filip Lutyński,

- Adam Orzechowski

- Nikodem Wasilewski,

- Bartosz Wójcik.

Gratulacje dla drużyny i opiekuna

• II WOJEWÓDZKI TURNIEJ KWALIFIKACYJNY SKRZATÓW/SKRZATEK, POŁCZYN-ZDRÓJ

•     Dnia 22.01.2023 r. odbył się II Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Skrzatów/Skrzatek w Połczynie-Zdroju.

UKS Iskra Łasko reprezentowało troje młodych, zdolnych tenisistów. pod opieką Pana Marka Szymanowskiego.

Wyniki:

Milena Szymanowska - 3m.

Karol Ślusarczyk - 5 m.

Antoni Wójcik - 9 m.

Gratulacje dla najmłodszych!!!

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto, które pozwala uhonorować babcie i dziadków.

Nie zapominają o nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Łasku, którzy pod opieką swoich wychowawców przygotowali wyjątkową niespodziankę.

Kochane Babcie, Kochani Dziadkowie!

życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia, nieustającej radości oraz samych pogodnych dni.

• WARSZTATY DLA UCZNIÓW

•       Z pomocą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bierzwniku udało się zorganizować w dniach 22.11.2022  oraz 19 i 20.12.2022 r.  warsztaty profilaktyczne dla uczniów oraz prelekcję dla rodziców.

Celem realizacji programu jest:

- zmiana postaw i opinii wobec używania substancji psychoaktywnych;

- nabycie przez uczniów umiejętności chroniących przed używaniem substancji psychoaktywnych;

- zwiększanie kompetencji wychowawczych rodziców uczniów biorących udział w programie.

Program składał się z 12 lekcji przeznaczonych dla uczniów klas 6 -8.

Poruszały one tematy:

- przejawy nacisku grupowego i sposoby rdzenia sobie z nim;

- wiedza o czynnikach  chroniących przed piciem alkoholu;

- wiedza o przyczynach i następstwach palenia papierosów;

- umiejętność komunikowania swoich emocji;

- umiejętność asertywnej obrony swoich racji;

- wiedza o narkotykach;

- umiejętność radzenia sobie z problemami, formułowanie celów i podejmowania decyzji.

Realizacja programu dla rodziców to prelekcja, która odbyła się 22 listopada 2022 r.

Głównym tematem spotkania była:

- informacja na temat kwestii psychologicznych i społecznych związanych z dojrzewaniem;

- wpływ i rola rodzica w okresie dojrzewania;

- informacja na temat narkotyków;

- konflikt pokoleń;

- asertywność rodziców, wyznaczanie  jasnych granic.