• FUN – THE FUNDAMENTALS ICT TOOLS FOR EDUCATION

•  Od poniedziałku, tj. 24 lipca 2023 do 04 sierpnia 2023 roku druga grupa nauczycieli uczestniczy w szkoleniu metodycznym „FUN – The Fundamentals ICT Tools for Education w Chorwacji.  Przypomnijmy, że  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łasku otrzymała 29 342,00 euro  na realizację projektu  „ Dużo korzyści mamy, gdy o środowisko dbamy – kształcenie kadry pedagogicznej” w  Erasmus+,  projekty na rzecz  kadry w sektorze edukacji. W grupie są studenci ze Słowenii, Portugalii, Węgier i Hiszpanii. Szkoła mieści się w Splicie w przepięknej starej części miasta w budynku „ Palaca Bajamonti – Desković”. Uczestnicy kursu będą nabywać nową wiedzę  i umiejętności, zapoznają się  z nowymi technikami i metodami pracy nauczyciela, co wpłynie na rozwijanie  kreatywności, a  także  na rozwój posiadanych umiejętności językowych.

• „ENGLISH LANGUAGE DEVELOPMENT FOR TEACHERS”

•   „English Language Development for Teachers” – kurs językowy na Malcie został ukończony, uczestnicy otrzymali certyfikaty.  Nauczyciele nabyli i rozwinęli swoje umiejętności językowe, a także wzbogacili się o nowe metody pracy, podglądając prowadzących.  Z żalem  pożegnano Maltę – piękny, słoneczny, pełny historii kraj.

• EASY SCHOOL OF LANGUAGES

• Easy School of Languages  –  to renomowana szkoła językowa zlokalizowana w  zabytkowym budynku w centrum stolicy Malty Valletcie, w pobliżu wszystkich jej atrakcji. Stolica Malty Valletta to jedno z najbardziej niezwykłych miast Europy, szczycące się prawdopodobnie największym na świecie „zagęszczeniem” zabytków na tak małym obszarze. Nowoczesne wnętrza szkoły mieszczą 15 klimatyzowanych klas wyposażonych w intraktywne tablice, centrum testowe, salę komputerową, świetlicę oraz taras ze spektakularnym widokiem na Wielki Port Valletty. Szkoła akredytowana jest przez FELTOM, dysponuje wykfalifikowaną  kadrą języka angielskiego i doskonałą infrastrukturą edukacyjną. Nauczyciele są profesjonalni, świetni i cierpliwi. Można poznać studentów z różnych kultur i w różnym wieku. Kurs języka angielskiego sprawia, że uczestnicy  używają go z większą pewnością siebie i w sposób efektywny, w międzynarodowym środowisku kursantów, a także w codziennych, życiowych sytuacjach.

• ERASMUS+

•       Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łasku otrzymała 29 342,00 euro  na realizację projektu               „ Dużo korzyści mamy, gdy o środowisko dbamy – kształcenie kadry pedagogicznej” w  Erasmus+ - projekty na rzecz  kadry w sektorze edukacji. Projekt jest realizowany od 01.10.2022 r. do  29.02.2024 r.   Pierwsza grupa nauczycieli  już rozwija swoje umiejętności  na kursie „English Language Development for Teachers” w szkole  językowej  na Malcie, który trwa od 03.07.2023 do 14.07.2023 r. Druga grupa będzie realizowała kurs metodyczny „FUN – The Fundamentals ICT Tools for Education” od 24.07.2023 r do  04.08.2023 r.  w Chorwacji. Ostatnia wyjeżdża na Teneryfę, na kurs metodyczny „EXTE- Experiential Learning in Tenerife: Through Nature and History”  od 14.08.2023 do 25.08.2023 r.

Celem projektu jest :  nabycie nowej wiedzy i umiejętności edukacyjnych, zapoznanie z nowymi technikami i metodami pracy nauczyciela, rozwijającymi kreatywność, budującymi motywację uczniów, rozwój posiadanych umiejętności językowych.