• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

•     Już po raz trzeci, odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków przygotowany przez Panią Paulinę Trynkę. Obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Wydarzenie to ma podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości. W ramach obchodów uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy – młodszą i starszą.  W trakcie zmagali się z różnymi zadaniami, które wykonywali w grupach.  Musieli przygotować prezentację, wcześniej wylosowanych przez klasy 4 -8  krajów, zaprezentować plakaty wcześniej przygotowane przez klasy 0-3.  Na zakończenie każdy mógł się poczęstować potrawą tradycyjną z danego kraju. Wszyscy wspaniale się bawili i wiele nauczyli.

Dziękujemy Pani Paulinie za tak ciekawie spędzony czas.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

•    Nasza szkoła, jak w każdym roku, włączyła się do akcji Sprzątanie Świata. Przy współpracy Nadleśnictwa Bierzwnik oraz Gminy Bierzwnik  sprzątaliśmy okoliczne tereny. Nadleśnictwo  przekazało rękawiczki jednorazowe  oraz worki a także zajęło  się odbiorem zebranych podczas akcji odpadów.  W ramach tegorocznej edycji pracownicy Nadleśnictwa  pomagali w segregacji śmieci oraz towarzyszyli uczniom w akcji. Dzięki Nadleśnictwu mogliśmy podsumować akcję wspólnym poczęstunkiem – kiełbaski z rożna i napoje.

Dziękujemy naszym współorganizatorom

• ZEBRANIE RODZICÓW

•  Zapraszamy serdecznie Rodziców na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami dnia 15.09.2022 r. na godzinę 16:30.

Spotkanie z wychowawcami:

1. Sala nr 11 – oddział przedszkolny
            2. Sala nr 2 – klasa pierwsza
            3. Sala nr 5 – klasa druga
            4. Sala nr 1 – klasa trzecia
            5. Sala nr 7 – klasa czwarta
            6. Sala nr 4 – klasa piąta
            7. Sala nr 3 – klasa szósta i  siódma
            8. Sala nr 6 – klasa ósma
          • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

•       W pierwszym dniu nowego roku szkolnego, a więc 1 września 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łasku odbyła się uroczysta akademia inauguracyjna.
            Na  uroczystość, oprócz  zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców, a także pracowników administracji i obsługi, przybyli specjalnie zaproszeni goście, Pan Sekretarz Gminy – Leszek Waloch. Pani dyrektor Małgorzata Kowalska podczas swojego przemówienia wiele ciepłych słów skierowała w stronę całej społeczności szkolnej. Życzyła uczniom, aby szkoła  była dla nich miejscem przyjaznym, bezpiecznym i pełnym  niezapomnianych przygód.  Szczególne słowa  skierowała do  uczniów klasy 1 i nowo przybyłych. Nauczycielom oraz pracownikom administracji, aby każdy dzień przynosił wszystkim  radość, jak najmniej stresu, rozczarowań, ale dużo zapału i optymizmu. Rodzicom przekazała słowa zachęty do wzajemnej współpracy, abyśmy  dzięki  realizowanym działaniom mogli wspólnie tworzyć wymarzoną szkołę. Uczniowie przygotowani przez Panią Edytę Kiełducką i Karolinę Rębas, nie zapomnieli o rocznicy wybuchu II wojny  światowej.

Ten dzień był również momentem pożegnania. Pani Zofia Bradacz – sekretarka szkoły od 34 lat odeszła na emeryturę. Pracownicy i nauczyciele pożegnali Zosię 28 lipca 2022 r. Uczniowie kwiatami podziękowali za te wszystkie lata kserowania, wypisywania planu, wypełniania różnych dokumentów, odbierania telefonów. Życzymy wszystkiego najlepszego i jeszcze raz dziękujemy za wszystko!